היתרונות והתרומות של הדברה אורגנית לגינה

שמירה על איכות הסביבה לא תמיד הייתה גורם חשוב בחיי היומיום של החברה בכלל ושל אנשים נפרדים בפרט. עם זאת, אנשים רבים כיום הינם בעלי מודעות גבוה לחשיבות של השמירה על איכות הסביבה, ומדובר בהרבה יותר מחברות בגרינפיס או מוכנות למחזר את בקבוקי הפלסטיק. כיום ישנן תנועות רבות הקוראות להתנהל ירוקה יותר בחיי היומיום, זאת מתוך אמונה ששינויים ענקיים מתחילים בדברים קטנים ויומיומיים. יתר על כן, התנהלות נכונה ברמה זו מאפשרת גם להראות לסובבים שזה לא כל כך קשה. בנוסף, ככל שעובר הזמן ועולה הביקוש למוצרים "ירוקים" שונים, השמירה על איכות הסביבה נעשית הרבה יותר פשוטה.

המוצרים השונים הקיימים לשם שימור איכות הסביבה

הדברה אורגנית לגינה
אומרים שהדברה אורגנית לגינה יותר בטוחה לאדם מאשר הדברה מסוג אחר – ומה אתם חושבים?

נראה שמאותם ימים בהם שיחת היום בתחום איכות הסביבה היה החור באוזון נשארו הרחק מאחורינו. כיום יש לא מעט דאגות אחרות, כאשר אחת העיקרית שבהן מופנית לאו דווקא לאטמוספירה שלנו, אלא להיפך – לאדמה. יתר על כן, מידע רב לגבי ההשלכות של שימוש בדשנים שונים, בחומרי הדברה ובמוצרים נוספים ששוקעים עם הזמן לתוך האדמה. לאור כל זאת, השימוש בחומרי הדברה כימיים מרגישים כטעות איומה לרוב האנשים בעלי ההיגיון הבריא. ולאור הביקוש – יש גם היצע. כיום ניתן למצוא חומרים רבים שבהם ההרכבים הכימיים הוחלפו בחלקיקים אחרים שבסיסם טבעי. הדבר מאפשר לחומרים להפוך לחלק אינטגרלי מהתהליך שמתמשך באדמה דרך קבע ולא ליצור "פקקים" בתהליכים אלה. בנוסף, מחקרים שונים הראו נזק מתמשך של ספיגת חומרים שונים באדמה, לכן הדברה אורגנית לגינה הפכה עבור רובים לצורך והכרח, ולא בחירה או המלצה.

אלו סוגי מזיקים שונים לרב מדבירים?

כיצד לבחור חומר איכותי עבור הדברה אורגנית לגינה?

בחירת חומר הדברה
בחירת חומר הדברה לבית או לגינה

באופן טבעי, על מנת למצוא תחליף מספיק טוב לחומרים כימיים שונים, חשוב מאוד שהם ימלאו את התפקיד בהצלחה לא פחות מאשר החומר שאליו הורגלנו. ככל שהעניין נוגע לשימוש נרחב בחומרי הדברה אורגנית לגינה, הצפייה הינה שהחומר יאפשר למגר את התופעות המציקות של התרבות חרקים שונים בשטח הגינה שלכם, בין אם מדובר באלה הפוגעים בצמחיה, או באלה שחודרים לבתים וגורמים נזקים לרכוש ולדיירים במקום. חומרי הדברה איכותיים תמיד מציגים באופן ברור ומובהק מה הם החרקים והתופעות שכנגדם הם פועלים, בכדי שכל אחד ידע בדיוק למה לצפות בעת הרכישה. מומחים בחברות השונות המספקות מוצרים אלה דאגו למצוא מוצרים הנותנים את אותו האפקט באמצעות חומרים שלא מהווים סכנה לאדמה, ועקב כך לאנושות כולה. על מנת לבחור הדברה אורגנית לגינה שתהיה נכונה גם לכם וגם לעולם, כדאי מאוד לשים לב לסימונים המעידים על כך שהחומר אכן אורגני, אישורים של המוסדות והאירגונים המוכרים וכן את רשימת המרכיבים שמהווה את העדות המשמעותית ביותר לאורגניות. בנוסף, תמיד כדאי לעשות ניסיון קטן של החומר במקום חבוי, ורק במידה והכל נראה תקין והצמחים מקבלים את חומר ההדברה "בהבנה" – ניתן להמשיך לשאר שטח הגינה.

עלות הדברה

עלות הדברה תלויה בגודל האזור שנרצה להדביר, יש הבדל גדול אם אתם מדבירים דירת 4 חדרים , 5 חדרים או בית פרטי \ בים עם קומות. המחיר הממוצע בערך לבית 4 חדרים ינוע בין 200  ל 250 שקלים ,  5 חדרים יהיה בקירוב ל 300 שקלים , ובנוסף אם תרצו הדברה בקומה העליונה המחיר יעלה ל 400 שקלים.

המחירים משתנים תלוי בגודל הבית ובסוג ההדברה ולכם רצוי להתייעץ עם מדביר מוסמך בנושא מחירים והמחירים נקבעים בבית הלקוח או בטלפון.

טיפים והמלצות הדברה באתר Youtube.com