מונדיאל שיפוץ וליטוש מרצפות ומה שמסביב

בימים סוערים אלו של מונדיאל, אני ואשתי יושבים בכיף עם המשפחה וחשבנו קצת לעשות אולי איזה שיפוץ קל אחרי שהמונדיאל יעבור לו בשלום..האמת שבשלום לא כ"כ יקרה אחרי המשחק המטורף והנשיחה המדוברת של סוארס.

אז נחזור לנושא, כתבתי פוסט על מרצפות ישנות וחידושן!

מרצפות ישנות אינן נראות כך מלכתחילה. מרצפות ישנות היו בעבר מרצפות חדשות, רעננות ויפות, אשר הותקנו בדירה חדשה או בדירה שעברה שיפוץ מקיף. כאשר מתקינים את הרצפות, הן חדשות ויפות, ומוסיפות רבות למראה הכללי של הדירה. אולם כעבור מספר שנים הן מתיישנות, וניתן לראות בהן סימני בלאי שונים. מרצפות מכל הסוגים עלולות לקבל שריטות, שחיקה ופגמים אחרים. בנוסף, נוזלים שנשפכים על המרצפות עלולים, במיוחד במרצפות אבן או שיש, לגרום לכתמים בלתי הפיכים במרצפות. נוזלים חומציים משפיעים על המרצפות עוד יותר, ולעיתים ניתן לראות כתמים בולטים מאד שנוצרו בעקבות חומר חומצי, ממיץ תפוזים ועד לחומר ניקוי חומצי, שנשפך על הרצפה.

 חידוש מרצפות ישנות

 חידוש מרצפות ישנות הוא הפתרון למראה הישן והמוזנח של המרצפות. חידוש מרצפות ישנות יחזיר למרצפות את האסטטיקה שלהן וישווה להן מראה מבריק מחדש. חידוש מרצפות ישנות נעשה בשני שלבים, אשר מטרתם להסיר את הפגמים השונים מן המרצפות ולהעניק להן ברק מחודש במקום הברק המקורי שאבד להן. הנה הסבר קצר על שני שלבי החידוש של מרצפות ישנות:

 ליטוש שיש – הליטוש נעשה באמצעות דיסק יהלום או כרית יהלום, ובאמצעות מכשור מיוחד אשר עושה שימוש ביהלום על מנת ללטש ולהסיר את השכבה העליונה של המרצפות הישנות. השכבה העליונה היא זו שמכילה את הפגמים, הכתמים, השריטות וכדומה, ובעזרת הליטוש ניתן להעלים את הפגמים הללו. ישנם שני סוגי ליטוש עיקריים: ליטוש יבש וליטוש רטוב. ההבדל ביניהם הוא בעיקר בסוג המכשור, אולם יש להתייעץ עם בעל מקצוע על מנת לבחור את סוג הליטוש המתאים למרצפות. באופן כללי, ליטוש יבש פועל בחום גבוה יותר, והוא פועל בשילוב עם שואב אבק אשר שואב את פסולת הליטוש על מנת שלא תתפזר בחדר. ליטוש רטוב מקורר על ידי מערכת מים ופועל בחום נמוך יותר, והמים גם מונעים את התפזרות האבק בחדר על ידי הרטבתו.

פוליש – לאחר הליטוש ניתן לבצע פוליש למרצפות. פוליש הוא חומר מבריק אשר נמרח על המרצפות או מוחדר אליהן, ומעניק להן מראה מבריק וחדש. שני סוגי הפוליש הנפוצים ביותר הם פוליש וקס ופוליש קריסטלי. פוליש וקס הוא חומר שעווני שנמרח על המרצפות, והוא הסוג הזול ביותר. חסרונו העיקרי הוא בכך שהוא גורם להחלקה ולכן אינו בטיחותי. כמו כן הוא אינו עמיד, ויש צורך לחדשו לעיתים תכופות. פוליש קריסטלי יקר יותר, אך מעניק לרצפה מראה של רצפה שנשטפה בזה הרגע, והוא עמיד יותר ובטוח מהחלקה.

זהו סוף המאמר, כבר מתכוננים למשחק הערב של צרפת נגד אקוודור, כל החברים כבר בדרך שוטים לחיים קצת בירה או יין טוב ונהנים מהכדורגל של הלילה!

נ-ב -למי שפספס את הקטע של סוארס מוזמן לצפות בסרטון הבא